Loting Europese bekers in Luxemburg

De CEV kwam onlangs met opmerkelijke wijzigingen in het reglement voor de Champions League.

– Het aantal clubs dat rechtstreeks naar de poulefase mag, is danig gewijzigd.

– Na de poulefase geen play-off 12, play-off 6 en Final Four meer.

– De rankingpunten voor landen gebaseerd op de drie seizoenen 2015, 2016 en 2017 wordt verschoven naar 2016, 2017 en 2018.

– De ranking voor de CL wordt losgekoppeld van de CEV Cup en Challenge Cup.

Poulefase CL

De poulefase bestaat bij de mannen en vrouwen uit 20 clubs (18 rechtsreeks geplaatst en slechts 2 uit kwalificaties) en wordt – zoals vorig jaar – opgedeeld in 5 poules van 4 clubs.

Met de nieuwe landenranking krijgen de toplanden bij de mannen (Italië, Rusland en Polen) ieder 3 rechtstreekse tickets, Turkije, Duitsland en België ieder 2 en Frankrijk, Slovenië en Griekenland ieder 1.

Voor België zijn Maaseik en Roeselare dus rechtstreeks geplaatst.

Bij de vrouwen krijgen Turkije, Italië en Rusland ieder 3 rechtstreekse tickets.

Kwalificaties (voorronde) CL

Elk land mag de kampioen inschrijven voor de CL.

De kwalificatie bestaat uit 3 voorrondes en levert uiteindelijk 2 clubs op voor de poulefase.

De verliezers uit de voorrondes stromen door naar de CEV Cup.

België krijgt naast de twee rechtstreekse tickets (Maaseik en Roeselare) voor de poulefase bij de mannen één ticket voor de voorronde. Inmiddels heeft Aalst zich hiervoor ingeschreven. Voor de vrouwen ligt één voorrondeticket klaar, hiervoor is kampioen Beveren ingeschreven.

Kwartfinales en verder

Na de poulefase gaan 8 clubs door (5 poulewinnaars en 3 beste nummers twee), zij spelen kwartfinales, halve finales (beide met uit- en thuiswedstrijden) en de finale.

Deze “grand finale” wordt voortaan in één wedstrijd beslist, op 18 mei vrouwen en 19 mei 2019 mannen.

Gegadigden kunnen zich tot 31 augustus melden bij de CEV.

Play-off finales en bekerfinales

Om een indruk te geven welke clubs voor de diverse bekertoernooien in aanmerking komen, volgt hierna een opsomming van de play-off finale en bekerfinale van het afgelopen seizoen van elk land.

Toelichting op de tweede kolom:

De cijfers geven het aantal ploegen weer dat een land mag inschrijven in de diverse Europese bekers 2018/19.

1e cijfer: aantal ploegen in de poulefase CL

2e cijfer: aantal ploegen in de voorronde CL

3e cijfer: aantal ploegen in CEV Cup

4e cijfer: aantal ploegen in Challenge Cup

Voor België mannen: 2111

2 in poulefase CL (Maaseik en Roeselare)

1 in voorronde CL (Aalst)

1 in CEV Cup (Menen)

1 in Challenge Cup (Leuven)

Voor België vrouwen: 0112

0 in poulefase CL

1 in voorronde CL (Beveren)

1 in CEV Cup (Oudegem)

2 in Challenge Cup (Gent en Antwerpen)

Oostende kreeg een wildcard voor de Challenge Cup.

  finale play-off 2018 mannenbekerfinale 2018 mannen
Ita3011Sir Safety Perugia – Cucine Lube Civitanova 3-1, 2-3, 3-1, 1-3, 3-0Sir Safety Perugia - Cucine Lube Civitanova 3-1
Rus3011Zenit Kazan - Zenit St. Petersburg 3-0, 3-2, 3-0Zenit Kazan - Kuzbass Kemerovo 3-2
Pol3001PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-0, 3-1Trefl Gdansk – PGE Skra Belchatow 3-0 
Tur2111Arkas Izmir - Halkbank Ankara 0-3, 3-2, 2-3, 1-3Halkbank Ankara - Maliye Piyango Ankara 3-2
Ger2111VfB Friedrichshafen - Berlin Recycling Volleys 1-3, 2-3, 3-1, 3-2, 0-3VfB Friedrichshafen – Volleyball Bisons Bühl 3-0 
Bel2111Noliko Maaseik - Knack Roeselare 3-0, 3-2, 3-0Knack Roeselare - Noliko Maaseik 3-1
Fra1121Tours VB - Chaumont 3-1Tourcoing - Chaumont 3-2
Slo1101ACH Volley Ljubljana - Calcit Kamnik 3-0, 3-0, 3-0ACH Volley Ljubljana – Calcit Kamnik 3-1 
Gre1111Olympiakos Piraeus - PAOK Saloniki 3-2, 3-0, 3-0PAOK Saloniki – Iraklis Saloniki 3-0
Cze0121Kladno volejbal - ČEZ Karlovarsko 2-3, 2-3, 2-3VK Dukla Liberec – ČEZ Karlovarsko 3-2
Aut0112Posojilnica Aich/Dob - Union Waldviertel 3-1, 3-1, 3-0, 3-2SG VCA Amstetten NÖ/hotVolleys - UVC Holding Graz 3-1
Srb0112Vojvodina Novi Sad - OK Novi Pazar 3-0, 3-1, 0-3, 3-1OK Novi Pazar – Rode Ster Beograd 3-0
Bul0111Neftochimik Burgas - CSKA Sofia 3-1, 3-1, 3-1Neftokhimik Bourgas - Montana 3-0
Fin0112VaLePa Sastamala - Hurrikaani Loimaa 3-0, 3-0, 3-1, 3-1VaLePa Sastamala – Hurrikaani-Loimaa 3-0 
Zwi0121Lausanne UC - Biogas volley Näfels 3-0, 3-1, 3-1Volley Amriswil – Biogas volley Näfels 3-0
Mne0101Jedinstvo Bijelo Polje - Buducnost Podgorica 3-0, 3-1, 3-0Jedinstvo Bijelo Polje - Buducnost Podgorica 3-0
Ned0112Abiant Lycurgus - Seesing Personeel Orion 3-1, 3-0, 2-3, 1-3, 3-1SV Land Taurus Houten – Abiant Lycurgus Groningen 3-2 
Blr0112Shakhtior Soligorsk - Stroitel Minsk 0-3, 3-0, 0-3, 3-2, 3-2Stroitel Minsk - Shakhtior Soligorsk 3-1
Cyp0112Pafiakos Pafos - Omonia Nicosia (2x0) 3-0, 1-3, 3-2Omonia Nicosia - Apoel Nicosia 3-1
Rom01121.Tricolorul Ploiesti 2.Arcada Galati 3.Steaua Bucarest 4.ZalauTricolorul Ploiesti – Arcada Galati 3-2
Isr0112Hapoel Mate-Asher Akko - Maccabi Tel Aviv 3-0, 3-2, 3-0Hapoel Mate-Asher Akko - Maccabi Tel-Aviv 3-1
Den0101Middelfart - Gentofte 3-2, 0-3, 3-2, 2-3, 0-3Boldklubben Marienlyst Odense – Gentofte Volley 3-1
Kos0101KV Peja - Prishtina Volley 3-?, ?-3, 3-2KV Luboteni Ferizaj - KV Pëja 3-0
Est0101Saaremaa VK Kuressaare - Bigbank Tartu 4x1Saaremaa VK Kuressaare - Bigbank Tartu 3-?
Cro0111Haok Mladost Zagreb - Mladost Ribola Kastela 3-2, 3-0, 3-1Mladost Ribola Kastela – MOK Rijeka 3-0
Bih0101OK Radnik Bijeljina - OK Mladost Brcko 3-1, 0-3, 0-3 OK Mladost Brcko – OK Borac Banja Luka 3-0
Por0111Sport Lisboa e Benfica - Sporting Clube Portugal 3-0, 0-3, 2-3, 3-1, 2-3Sport Lisboa e Benfica - Castelo da Maia GC 3-1
Ukr0111Lokomotiv Kharkiv - Barkom Lviv 1-3, 0-3, 3-2, 3-1, 1-3Barkom Lviv - Lokomotiv Kharkiv 3-0
Svk0101VK Prievidza – VKP Bystrina SPU Nitra 3-0, 3-0, 1-3, 3-2, 2-3, 0-3, 3-1VK Prievidza – TJ Slavia Svidnik 3-0
Esp0101CAI Voleibol Teruel – Unicaja Almeria 3-0, 3-2, 3-1CAI Voleibol Teruel - Unicaja Almería 3-0
Hun0101Vegyesz Kazincbarcika - FINO Kaposvar 2-3, 3-1, 3-0, 3-2Vegyesz Roplabda Club Kazincbarcika - HÉP-Kecskeméti RC 3-0
Nor0101Førde VBK - Viking TIF Nyborg Bergen 3-1, 0-3 (15-17)
Zwe0101Linkopings - Hylte/Halmstad 2-3, 1-3, 2-3
Lux0101VC Fentange - VC Strassen 3-2, 3-2VC Fentange – Escher VBC 3-0
Eng0101Northumbria - IBB Polonia London 3-1, 3-0Northumbria - IBB Polonia London 3-0
Lat0101VK Ventspils - VK Ozolnieki 3-2Jakabpils Lusi- RTU 3-0
Alb0101Partizani Tirana - Erzeni Shijak 2-3, 2-3, 3-2, 1-3Partizani Tirana – Studenti Tirana 3-0
Mda0101Dinamo-Mai Chisinau - ??
overige landen:
KorHyundai Skywalkers - Korean Air Jumbos 3-2, 0-3, 0-3, 0-3Kepco Vixtorm – Wooricard Wibee 3-1
ChnShanghai - Beijing 3-2, 0-3, 3-2, 3-1, 1-3, 3-0
JapPanasonic Panthers – Toyoda Gosei Trefuerza 3-0, 3-2Panasonic Panthers – Toyoda Gosei 3-1 
BraSesi-SP - Sada Cruzeiro 2-3, 2-3Sada Cruzeiro - Sesi-SP 3-2
ArgPersonal Bolivar - UPCN San Juan 2-3, 3-1, 0-3, 0-3
IriSarmayeh Bank Teheran - Ardakan Arman 3-2, 3-1
Qat1.Al Rayyan 2. Police Club 3.Al Arabi
LibaSpeedball Chikka - Zahra 3-0, 1-3, 3-0, 2-3, 3-2
USALong Beach St. – UCLA 3-2
  finale play-off 2018 vrouwenbekerfinale 2018 vrouwen
Tur3011Vakifbank - Eczacibasi 3-0, 1-3, 2-3, 3-0, 3-0Vakifbank Istanbul - Eczacibasi VitrA Istanbul 3-0
Ita3011Igor Gorgonzola Novara - Imoco Conegliano 3-0, 2-3, 0-3, 1-3Igor Gorgonzola Novara - Imoco Conegliano 3-1
Rus3011Dinamo Kazan - Dinamo Moskou 0-3, 2-3, 2-3Dinamo Kazan – Yenisey Krasnoyarsk 3-0 
Pol2111Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3-0, 3-1Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 3-0
Aze01111.Azerrail Baku 2. Absheron 3. FVA Baku 4. Lokomotiv Baku
Fra2111Béziers VB - RS Cannes 3-2RC Cannes – Béziers 3-1
Zwi1121Sm Aesch Pfeffingen - Volero Zürich 3-1, 1-3, 2-3, 1-3Volero Zürich – Viteos NUC Neuchâtel 3-0
Rom11211.CSM Bucarest 2.Alba-Blaj 3.Stiinta Bacau 4.TargovisteCSM Bucarest – CSM Alba-Blaj 3-1 
Ger1121Allianz MTV Stuttgart - SSC Palmberg Schwerin 2-3, 0-3, 1-3Dresdner SC - VC Wiesbaden 3-0
Srb1112Vizura Ruma - Crvena zvezda Beograd 3-1, 3-2, 3-0Zeleznicar Lajkovac – Rode Ster Beograd 3-2
Cze1112VK Agel Prostejov - UP Olomouc 3-1, 3-1, 3-2VK Agel Prostějov - UP Olomouc 3-1
Slo0111Nova KBM Branik Maribor – Calcit Kamnik 3-2, 3-0, 3-0Nova KBM Branik Maribor – Calcit Kamnik 3-1 
Blr0112Minchanka Minsk - Lokomotiv Pribuzhie Brest 3-0, 3-1, 3-0Minchanka Minsk - Zhemchuzhina Mozyr 3-0
Bul0101Maritza Plovdiv - Levski Sofia 3-0, 3-0Maritza Plovdiv – Levski Sofia 3-1
Fin0112LP Viesti Salo –  HPK Hameenlinna 3-1, 0-3, 2-3, 3-2, 0-3HPK Hameenlinna – Pölkky Kuusamo 3-0
Hun0112Linamar Békéscsabai - Fatum Nyíregyháza 3-1, 1-3, 3-0, 3-0Fatum Nyíregyháza – Linamar Békéscsabai 3-2
Ned0111Sliedrecht Sport - Coolen Alterno Apeldoorn 3-1, 2-3, 3-2, 3-0Sliedrecht Sport – Eurosped TVT Almelo 3-0 
Isr0111Maccabi XT Haifa - Hapoel Kiryat Ata 3-1, 3-1, 3-2Maccabi XT Haifa - Hapoel Kfar Saba 3-0
Bih0111OK Kula-Gradačac - ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko 3-2, 1-3, 0-3ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko – ZOK Gacko 3-0
Bel0112VC Oudegem - Asterix Avo Beveren 1-3, 0-3Asterix Avo Beveren – VC Oudegem 3-0
Ukr01121.Khimik Yuzhny 2.Volyn Lutsk 3.Ternopil 4.Orbita ZaporizhyaKhimik Yuzhny - Galychanka Galeksport Ternopil 3-0
Est0101TÜ/Eeden Tartu - TTU/Tradehouse 3-1, 3-1, 3-0TÜ/Eeden Tartu - Kohila VK 3-?
Mne0101Luka Bar - Rudar Pljevlja 3-1, 3-1, 3-0Galeb Poliklinika Hipokrat – Luka Bar 3-1
Kos0101KV Drita Gjilan - KV Skenderaj 3-2, 1-3, 3-1KV Kastrioti Feriza - KV Drita Gjilan 3-2
Gre0112Olympiakos Piraeus - Aris Saloniki 3-0, 3-0, 3-0Olympiacos Piraeus – Pannaxiakos 3-0 
Cro0101Haok Mladost Zagreb - OK Marina Kastela 3-0, 0-3, 3-0, 3-1Haok Mladost Zagreb – OK Kastela Cemex 3-1
Aut0101UVC Holding Graz - Wildcats Klagenfurt 3-2, 2-3, 3-2, 1-3, 3-1UVC Holding Graz - SG VB NÖ Sokol/Post 3-0
Esp0101Minis Arluy VB Logroño - Fachadas Dimurol Libby,s 3-1, 3-0, 3-1Minis de Arluy VB Logroño – Arona Tenerife Sur 3-0 
Cyp01011.Anorthosis Famagusta 2.AEK Larnaca 3.Apollon NicosiaAEK Larnaca - Anorthosis Famagusta 3-1
Svk0101Strabag UK Bratislava - Slavia Bratislava 3-2, 2-3, 3-1, 3-2Strabag UK Bratislava - UKF Nitra 3-1
Por0101Clube Kairos Ponta Delgada - Leixoes SC 3-0, 0-3, 1-3, 3-2, 1-3Porto Volei – Clube Kairos Ponta Delgada 3-0
Nor0101Topp Volley Norge - Forde 3-2, 1-3 (6-15)
Lux0101RSR Walfer - CHEV Diekirch 0-3, 3-1, 3-0RSR Walfer – CHEV Diekirch 3-1
Den0101Holte IF - Brøndby VK 3-1, 1-3, 2-3, 3-0, 0-3Holte IF – Brondby VK 3-0
Zwe0101Hylte/Halmstad - Engelholm 3-1, 1-3, 1-3, 0-3
Alb0101Barleti Volley Tirana - Partizani Tirana 1-3, 1-3, 1-3Partizani Tirana – Barleta Volley Tirana 3-1
Mda0101USM Bostavan Chisinau - ??
Eng0101Northumbria - Durham 0-3, 3-2 (13-15)Northumbria - Durham 3-1
overige landen:
BraSesc RJ - Dentil Praia Clube 3-1, 0-3 (18-25) Volei Nestle Osasco - Dentil Praia Clube 3-0
ArgSan Lorenzo - Boca Juniors 2-3, 3-1, 2-3
JapHisamitsu Springs - JT Marvelous 3-0, 3-0Toyota AB Queenseis – Denso Airybees 3-2 
ChnShanghai – Tianjin 1-3, 3-1, 1-3, 3-0, 3-0, 2-3, 2-3
KorKorea Expressway - IBK Altos 3-2, 3-1, 3-1GS Caltex – Korea Expressway 3-1
PerDeportivo Jaamsa – Univ. San Martin de Porres 3-0, 1-3, 1-3

Tekst: Willem Bekebrede